KONST / Litografier / Färglitografi 14666023
nr 1466 6023
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
"Stilla Längtan". Signerad, numrerad 93/190. Litografi. Färglitografi, bildmått: 56x42 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm, oramat löst blad
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:18:14
100 kr
250 kr
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy